خرید و دانلود*مبانی نظری تحقیق اشتیاق شغلی*

مبانی نظری تحقیق اشتیاق شغلی,دانلود رایگان مبانی نظری تحقیق اشتیاق شغلیمبانی نظری تحقیق اشتیاق شغلی|40278977|yal|
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع مبانی نظری تحقیق اشتیاق شغلیقابل مشاهده می باشد

توضیحات :

در 50 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

فهرست مطالب و بخشی از متن :

اشتیاق شغلی

نظریه های اشتیاق شغلی

2-2-1-1- نظریه كان

2-2-1-2-ابعاد اشتیاق شغلی از دیدگاه كان

2-2-1-3- بعد فیزیکی:

2-2-1-4- بعد شناختی:

2-2-1-5- بعد هیجانی:

2-2-1-6 پیشایندهای اشتیاق شغلی کان:

2-2-2-2 نظریه شوفلی

2-2-2-3- پیش آیند ها و پیامد های اشتیاق شغلی از دیدگاه شوفلی و همکاران

2-2-3- مفهوم اشتیاق شغلی

تحقیقات انجام شده در ارتباط با اشتیاق شغلی در داخل كشور

بررسی تحقیقات انجام شده در ارتباط با اشتیاق شغلی در خارج كشور

منابع فارسی

منابع لاتین

اشتیاق شغلی

علاقه به اشتیاق شغلی در دل تحقیقات در خصوص فرسودگی شغلی رشد کرد (مسلش، شوفلی ولیتر 2001). در مطالعه فرسودگی محققان کم کم به قطب مخالف و مثبت آن یعنی اشتیاق شغلی علاقمند شدند. بعد از یک ربع قرن مطالعه در مورد فرسودگی این سوال منطقی مطرح شد که درباره روی دیگر سکه چه می دانیم و مخصوصاً آیا می توان کارمندانی را یافت که با قدرت زیاد کار می کنند و در عمیقاً با کارشان درگیر و درآن غرقند؟ و اگر این چنین است چه چیزی آنها را به این سمت می راند. آیا عواملی شبیه (البته عکس) آنچه فرسودگی کارمندان می شود، وجود دارد؟ اشتیاق چه تاثیراتی دارد؟ چگونه می توان آن را افزایش داد؟ و در آخر چه فرایندهای روانی با این مفهوم مرتبطند؟ محققان با داشتن سوالاتی از این دست در آخر قرن شروع به بررسی منظم تر قطب مقابل فرسودگی نمودند. و این مقارن شد با ظهور آن چیزی که جنبش روانشناسی مثبت نگر تاکید می کردند. سازمان های امروزی خواهان آن هستند که کارمندانشان با انگیزه، خلاق، مسئول و درگیر با کارشان باشند و بجای انجام دادن کار شخصی شان (وظیفه شان) از کارمندان انتظار می رود که چند قدم جلوتر باشند (شوفلی وباکر، 2003).

مسلماً کسانی که دچار فرسودگی هستند توانایی چنین کاری ندارند اما کسانی که دچار این فرسودگی نیستند، امکان دارد خیلی بیشتر هم کار کنند. رویکر د سنتی منفی در اینجا راه به جایی نمی برد و نیاز به یک رویکرد جدید و مثبت می باشد. در این باره اشتیاق شغلی نه تنها یک نقش حیاتی برای فهم رفتارهای سازمانی مثبت بازی می کند بلکه همچنین برای هدایت مدیریت منابع انسان و سیاست های بهداشتی حرفه ای در سازمان ها نیز نقش مهم دارد (سالانوا و شوفلی، 2007).

اشتیاق که معمولاً در مفاهیم ازدواج نمادین شده است با مشارکت فعال و سرمایه گذاری کلیت فرد در عملکرد نقش مرتبط می شود. در بافت محیط کار، اشتیاق معنای ویژه تری دارد. این سازمان ها این تعاملات خود را در قرارداد استخدام نمایان می سازند که در آن کارکنان به ارائه خدمات خود برای کارفرما پرداخته، خود را به شغلشان متعهد می سازند و تعهدات مربوط به استخدام خود را متقبل می شوند.

کارکنان با پذیرش و استقبال از نقش هایشان در سازمان به صرف انرژی در نقش ها می پردازندو به نوبه خود بیش از پیش جذب نقش هایی که اجرا می کنند شده و در آنها غرق می شوند (ریچ[1]، 2006).

نظریه های اشتیاق شغلی

2-2-1-1- نظریه كان

گافمن[2] (1961، 1953) از اولین کسانی بوده است از اصطلاح پذیرش[3] برای تشریح سرمایه گذاری انرژی و خود در نقش استفاده کرده است. پذیرش شغلی دربردارنده یک دلبستگی ابراز شده یا پذیرفته شده نسبت بهنقش و اشتیاق خودجوش یا فعال در فعالیت نقش می باشد یعنی یک سرمایه گذاری توجه و تلاش قابل مشاهده می باشد (گافمن، 1961).

کان[4] (1990) با استفاده از دیدگاه گافمن در مورد پذیرش شغلی به ارائه چارچوب نظری برای فهم زمان و چرایی درجات مختلف سرمایه گذاری افراد در عملکرد نقش کاریشان پرداخته است. کان از طریق بازنگری های قوم نگاری به تحقیق در مورد اشتیاق و عدم اشتیاق در بین دو گروه کارمندان پرداخته است: مشاوران یک اردوگاه تابستانی در کارائی و اعضای شرکت معماری.

[1].Rich

[2].Goffman

[3].Ernhracement

[4]Kahn


مطالب دیگر:
📃پروژه طراحی مدرسه مجازی📃تندآموز مفاهيم شبكه‌هاي كامپيوتري📃تجربه شخصی من در درمان زود انزالی (انزال زودرس) در مردان📃دانلود مقاله کنترل کننده های صنعتی (فيلدباس)📃دانلود مقاله روشهای تولید بنزین و قیمتها و استانداردها(word)📃دانلود مقاله الگوی كاشت مناسب در اراضی شور(word)📃دانلود مقاله نحوه ی پرورش و تولید میگو(word)📃تحقیق ایثار و شهادت ازدیدگاه قرآن📃کسب در امد میلیونی روزانه حداقل 100 تومن تضمینی📃تحقیق شيوه ارزشيابي پروژه مهارت شغلي مديريت اموزشي📃درآمد 8 میلیونی در ماه تضمینی📃افزایش ممبر روزانه تا بیشتر از 16 کا بدون یک ریال هزینه📃شبیه سازی سطح مقطع راداری با نرم افزار Cst📃دانلود کتاب صوتی ملت عشق📃دانلود مقاله حقوقی درباره انواع تعزیرات‎ (word)📃افزایش حجم و سایزآلت تناسلی📃تنگ کردن دائمی واژن📃طرح جابر نور و مشاهده اجسام📃لیست واردکنندگان و تجار فرش در کشور هندوستان📃دانلود پاورپوینت ازدواج بدون شکست📃دانلود کتاب صوتی ازدواج بدون شکست📃دانلود سمینار صوتی ازدواج موفق📃دانلود مقاله اصول مشتری مداری(pdf)📃نرم افزار ویو بگیر نامحدود اینستاگرام📃دانلود پکیج صوتی جذب همدم