خرید و دانلود*مبانی نظری تحقیق استاندارد ایزو*

مبانی نظری تحقیق استاندارد ایزومبانی نظری تحقیق استاندارد ایزو|40278978|yal|
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع مبانی نظری تحقیق استاندارد ایزوقابل مشاهده می باشد

توضیحات :

در 42 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

فهرست مطالب و بخشی از متن :

استاندارد ایزو چیست؟

ایزو در واقع حروف اختصاری ( International Organization for Standardization ) به مفهوم سازمان بین المللی استاندارد سازی است که یک مجمع بین المللی از سازمانهای استاندارد کشورهای عضو، آن را تشکیل می دهد. ایزو یک شبکه از مؤسسات استاندارد ملی در ۱۴۷ کشور دنیا است، بر پایه یک مرکز در هر کشور و یک مرکز اصلی در شهر ژنو سوئیس فعالیت می کند، که وظیفه هماهنگی مراکز مختلف را دارد. ایزو یک موسسه غیر دولتی است، یعنی هر کدام از اعضای آن الزاماً نماینده ملی کشور خود نیستند. با این همه ایزو یک نقش مهم بین بخشهای خصوصی و عمومی بازی می کند، چرا که اعضای آن یا در دولت و مؤسسات دولتی دارای سمت هستند، و یا نماینده دولت هستند. از طرف دیگر بقیه اعضا که نقش خصوصی دارند نقش مهمی در ارتباطات صنعتی دارند و در نتیجه با دولت های متبوعشان در تعامل مستقیم قرار دارند. بنابراین ایزو مانند یک پل ارتباطی عمل می کند که هم رضایت کسب و کار و هم درخواست عموم را تامین می کند.

کلمه (ISO) از چه مشتق شده است؟

تصورمی شودکه کلمه(ISO) مخفف (International Organization for Standardization ) است در حالیکه مخفف عبارت فوق می بایست به صورت (IOS) باشد. (ISO) دراصل از کلمه

یونانی(ISOS) مشتق شده و به معنی (برابر) و ریشه پیشوند (ISO) در انگلیسی است.در یونانی ISOS یعنی «equal برابر» می باشد و چون در زبانهای مختلف علامت اختصاری ایزوفرق می كرد بنابراین در از زبان یونانی ISO استفاده شد.

از«برابر»تا«استاندارد»علت انتخاب کلمه (ISO)به عنوان نام یک سازمان بین المللی به سهولت دانسته می شود. سازمان بین المللی استاندارد، در صورت توجه به زبان کشورهای عضو، در انگلیسی به صورت (IOS) و در فرانسه به صورت (OIN) در می آید ولی به طور کلی بدون در نظر گرفتن زبان کشور خاص، نام سازمان بین المللی استاندارد به صورت (ISO) خلاصه می شود.

امروزه رعایت استانداردهای ایزو در تولید و عرضه محصولات و خدمات از چنان اهمیتی برخوردار است که در عرصه تجارت جهانی، استاندارد‌های ایزو شرط اولیه در داد و ستدهای بین‌المللی قرار گرفته است.

2-16-2 سازمان بین المللی استاندارد (ISO) چیست؟

سازمان جهانی استاندارد ایزو یک سازمان بین المللی تخصصی جهت تدوین استانداردهای بین المللی است که در حال حاضر از مجموعه سازمان های استاندارد ملی حدود۱۳۰ کشور جهان تشکیل شده است. ایزو از حدود۱۸۰ کمیته فنی تشکیل شده است. هدف ایزو ارتقا و توسعه استانداردوفعالیت های جهانی بین المللی و توسعه همکاری های بین المللی در زمینه های اقتصادی، تکنولوژیک، علمی و فرهنگی توام است. نتایج تلاش های فنی ایزو، تحت عنوان استانداردهای بین المللی، چاپ و منتشر می شوند.

2-17 ساختار سازمان ایزو

کمیته فنی ۱۷۶ سازمان جهانی استاندارد برای هماهنگی فعالیت های بین المللی در زمینه مدیریت کیفیت و استانداردهای تضمین تاسیس شد.

International Organization for Standardization (ISO) :

- یك فدراسیون جهانی متشكل از موسسات استاندارد ملی 148 كشور (هر كشور یك نماینده) با مدیریت مركزی در ژنو كه سیستم را هماهنگ می كند. هدف ایزو ارتقای توسعه ی استاندارد كردن و فعالیتهای مرتبط در جهان با یك نظر و عقیده كه تبادل كالاها و خدمات را آسان نموده و همكاری در یك دایره فعالیت علمی، تكنولوژیكی اقتصادی و عقلانی توسعه نماید.

- سازمانی غیر دولتی، برخلاف سیستم سازمان ملل اعضای آن نماینده ی دولتها نیست. ایزو دارای مقامی بین عموم و بخش خصوصی می باشد.

- بیش از نیم میلیون سازمان در بیش از 60 كشور ISO 9000 را كه قالب مدیریت كیفیت را فراهم میسازد را در فرآیندهای تولید، ارایه ی محصول و خدمات به مشتری بكار می برند.

- سیستم های مدیریت زیست محیطیISO 14000 تمام سازمانها در عملكرد زیست محیطی آنها تاثیر دارد.

وظیفه اصلی (ISO) توسعه استاندارد کردن و فعالیت های مرتبط در جهان با نگرشی تسهیل کننده نسبت به تبادلات بین المللی کالاها و خدمات، بهبود همکاری در محدوده علمی، فنی، اطلاعاتی و فعالیت های اقتصادی و حمایت از تولید کننده و مصرف کننده می باشد. سازمان بین المللی استاندارد (ISO) تدوین استانداردهای فنی و اختیاری را بر عهده دارد. این استانداردها تقریباً شامل کلیه موارد مربوط به تکنولوژی می گردد و نیز کمک به ساخت و عرضه کالاها و خدمات موثرتر، ایمن تر و بهداشتی تر می نماید. استانداردهای(ISO) تجارت و بازرگانی بین کشورها را آسان تر و صحیح تر می کند و به طور کلی از مصرف کنندگان کالاها و خدمات حمایت کرده و زندگی آنها را سهل تر می نماید. به عبارت دیگر اقدامات (ISO) که منتج به موافقت نامه های بین المللی گشته، نهایتا به صورت استانداردهای بین المللی چاپ می شود.

(ISO) كه مقر آن در ژنو می باشد، یك سازمان غیر دولتی بین المللی است كه در 24 فوریه سال 1947 تاسیس یافت. این سازمان متشكل از موسسه های ملی استاندارد كردن 130 كشور بزرگ و كوچك، صنعتی و در حال توسعه از كلیه مناطق دنیا می باشد. وظیفه اصلی (ISO) توسعه استاندارد كردن و فعالیت های مرتبط در جهان با نگرشی تسهیل كننده نسبت به تبادلات بین المللی كالاها و خدمات، بهبود همكاری در محدوده علمی، فنی، اطلاعاتی و فعالیت های اقتصادی و حمایت از تولید كننده و مصرف كننده می باشد. سازمان بین المللی استاندارد (ISO) تدوین استانداردهای فنی و اختیاری را بر عهده دارد.

این استانداردها تقریباً شامل كلیه موارد مربوط به تكنولوژی می گردد و نیز كمك به ساخت و عرضه كالاها و خدمات موثرتر، ایمن تر و بهداشتی تر می نماید. استانداردهای (ISO) تجارت و بازرگانی بین كشورها را آسان تر و صحیح تر می كند و به طور كلی از مصرف كنندگان كالاها و خدمات حمایت كرده و زندگی آنها را سهل تر می نماید. به عبارت دیگر اقدامات (ISO) كه منتج به موافقت نامه های بین المللی گشته، نهایتا به صورت استانداردهای بین المللی چاپ می شود.

فهرست مطالب :

استاندارد ایزو چیست؟

کلمه (ISO) از چه مشتق شده است؟

2-16-2 سازمان بین المللی استاندارد (ISO) چیست؟

2-17 ساختار سازمان ایزو

2-18 استانداردهای بین المللی چیست؟

2-18-1 انواع استانداردهای ایزو:

2-18-2 خانواده استاندارد کیفیت ایزو۹۰۰۰ چیست؟

2-19 كاربرد استاندارد سری ایزو 9000 :

2-20 تضمین كیفیت و استانداردهای سری ایزو 9000

2-21 مزایای ثبت سیستم مدیریت برای سازمانها :

2-22 نظامنامه در استاندارد مدیریت کیفیت ایزو :

2-23 گواهینامه بین المللی مدیریت کیفیت (ISO 9001 )

2-24 استاندارد در ایران :

2-25 رابطه‌ بین‌ سیستم‌ های‌ مدیریت‌ كیفیت‌ و الگوهای‌ تعالی‌ :

2-26 معرفی صنعت عایق :

2-26-1 تاریخچه و جغرافیای صنعت عایق در منطقه دلیجان :

2-26-2 موقعیت صنعتی شهرستان دلیجان جهت تولید عایق های رطوبتی :

2-27 عوامل انگیزشی ورود به صنعت عایق :

2-28 عوامل بازدارنده ورود به صنعت عایق :

2-29 تحلیل بازار فروش عایق رطوبتی :

2-30 سهم تولیدکنندگان عایق رطوبتی در بازار مورد نیاز ایران :

2-31 صادرات محصول عایق رطوبتی :

2-32 ضرورت وجود استانداردهای بین المللی ایزو در صادرات محصولات تولیدی :

2-33 پیشینه تحقیق

فهرست منابع و ماخذ :

منابع فارسی :

منابع لاتین :


مطالب دیگر:
📝پاورپوینت سیستم های هوشمند حمل ونقل (Intelligent Transportation Systems)📝پاورپوینت صفر تا صد حسابداری میانه 1📝پاورپوینت مدیریت بازاریابی- ابزارها و تکنیک ها📝پاورپوینت ایجاد انگیزه در کارکنان ( بخش دولت)📝پاورپوینت نرم افزار مدیریت پروژه MSP📝40 نکته ی مهم برای مطالعه ی بهتر📝نقشه اتوکد شهر شیراز📝پاورپوینت کشاورزی ارگانیک📝تحقیق در مورد بهداشت روانی📝پاورپوینت صفر تا صد شیمی عمومی 1📝لایه جی آی اس (شیپ فایل) روستاهای کشور بر اساس آمار سرشماری سال 1390📝پاورپوینت نگهداری و تعمیرات مجازی📝پاورپوینت موزه هنرهای باستانی سئول📝پاورپوینت اخلاق کاربردی آیین زندگی📝پاورپینت صفر تا صد آکوستیک در ساختمان📝دانلودتحقیق؛ درباره نظارت و کنترل word📝پاورپوینت فناوری های قرن 21📝پاورپوینت صفر تا صد حسابداری مقدماتی📝پاورپوینت کسب و کار الکترونیکی📝پاورپوینت اثر بخشی تجهیزات OEE📝پاورپوینت سند راهبردی حمل و نقل بخش دریایی📝پاورپوینت اثرات ماساژ بر روی عملکرد و ریکاوری📝پاورپوینت ایده ها و پدیده های نوین در بازاریابی📝پاورپوینت تاثیر اقلیم بر روی مسکن📝پاورپوینت معماری کاروانسراها